Koło Łowieckie „Kuropatwa” w Żołyni 

ul. Białobrzeska 510

37-110 Żołynia

tel.: +48 606 571 610

e-mail: KuropatwaZolynia@onet.pl

 

NIP: 815-14-06-796
Regon: 690 460 980

Numer konta bankowego:
80 1240 2643 1111 0010 9809 7684

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jednym z wielu działań koła jest dokarmianie zwierzyny w okresie zimowym. W tym celu, co roku obsiewanych jest kilkanaście hektarów pól owsem i kukurydzą. Zebranych kilkadziesiąt ton zbóż w zupełności zaspakaja potrzeby ptactwa, zwierzyny drobnej oraz grubej na karmę w zimie.

 

 

 

Prezentacja działalności koła podczas Dożynek Gminnych w Grodzisku Dolnym

 

15 sierpnia 2017 roku przedstawiciele naszego koła prezentowali naszą organizację i polskie łowiectwo, na Dożynkach Gminnych w Grodzisku Dolnym. Dla uczestników tej imprezy przygotowaliśmy ekspozycję trofeów pozyskanych w naszych łowiskach oraz przedmiotów związanych z polską kulturą łowiecką. Dla najmłodszych wykonaliśmy prezentację tablic edukacyjnych przedstawiających zwierzęta polskich lasów i pól. To wszystko dla ducha, a dla ciała degustacja wędlin wykonanych z dziczyzny. Nasze przedsięwzięcie zostało bardzo dobrze odebrane przez uczestników dożynek. Co bardzo cieszy nie usłyszeliśmy żadnych negatywnych głosów pod adresem naszego koła, pomimo faktu wyżądzania przez zwierzynę szkód w uprawach rolnych. Tutaj szczególne podziękowania dla kolegów dokonujących szacowania szkód łowieckich za profesjonalne szacowanie szkód oraz szacunek dla pracy rolnika. Przykład tej akcji pokazuje głęboki sens organizowania takich prezentacji w przyszłości również w innych miejscowościach, szczególnie na wsi gdzie zrozumienie dla potrzeby funkcjonowania łowiectwa jest największe.

 

Darz BórPodłowczy

Zaproszenie!

 

Wszystkich Członków Koła Łowieckiego „Kuropatwa”

w Żołyni i Sympatyków Polskiego Łowiectwa zapraszamy na tradycyjną

Mszę Świętą, która zostanie odprawiona

w Kaplicy św. Huberta

w dniu 20 sierpnia 2017  o godz. 16.00

Msza Św. inaugurująca sezon polowań na ptactwo – 20.08.2017

 

Pomimo chłodu i rzęsistego deszczu, jak co roku po uroczystości Matki Bożej Zielnej, członkowie koła i okoliczni mieszkańcy spotkali się przy Kaplicy św. Huberta na Mszy Świętej, która rozpoczyna sezon polowań na ptactwo. Mszy przewodniczył i słowo Boże do zgromadzonych wygłosił ks. prałat Jacek Rawski. Na zakończenie ks. Robert Drążek złożył solenizantowi ks. Jackowi życzenia imieninowe, i zgodnie z piękną tradycją, jaka panuje w naszym kole, wszyscy uczestnicy zostali obdzieleni chlebem symbolem jedności i wzajemnej życzliwości. Oczywiście nie zbrakło słodyczy dla najmłodszych sympatyków łowiectwa jakimi są dzieci.

 

Prezentacja dorobku koła podczas imprezy

pt. „Pasjonada” w Rakszawie

 

W niedziela, 27 sierpnia 2017 roku o godz. 14.00, w lesie Brzeźnik w Rakszawie, rozpoczęła się impreza plenerowa pt. „Pasjonada – Romantyczne popołudnie”. W programie imprezy oprócz wielu atrakcji znalazło się również miejsce na zaprezentowane działalności i dorobku naszego koła. Przez kilka godzin, nasz niezmordowany podłowczy Jan Mazurek, opowiadał licznie odwiedzającym o polskim łowiectwie sięgając czasów króla Kazimierza Wielkiego, aż po współczesność, nie omieszkując odnosić się do pięknej, bo ponad 70-letniej, tradycji naszego koła.

 

Administrator

Prace przy budowie silosów i pomieszczenia gospodarczego - 02.09. 2017

 

Zebranie Zwyczajne Członków Koła

 

W dniu 6 września br. w siedzibie koła przy ulicy Białobrzeskiej miało miejsce Zwyczajne Zebranie Członków Koła. Spotkanie miało charakter szkoleniowy i dotyczyło problematyki ASF (afrykańskiego pomoru świń). Podłowczy Jan Mazurek obszernie zaprezentował etiologie tego zjawiska i sposoby przeciwdziałania jemu. W dalszej części spotkania Zarząd Koła przedstawił harmonogram prac i uroczystości przewidzianych w najbliższym czasie.

 

Ze smutkiem i głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 września 2017 roku opuścił nasze grono i odszedł do Krainy Wiecznych Łowów wieloletni łowczy Koła Łowieckiego „Kuropatwa" w Żołyni

śp. Henryk Drążek

(05.01.1935 - 22.09.2017)

Urodził się 5 stycznia 1935 roku w Żołyni. Przez ponad 63 lata, bo od 1954 roku był członkiem Polskiego Związku Łowieckiego i myśliwym. W latach 1961 – 1975 pełnił funkcję Łowczego Koła. Kolega Henryk Drążek był wspaniałym wychowawcą i przewodnikiem dla wielu pokoleń myśliwych. Był jednym z pionierów edukacji przyrodniczo - łowieckiej dzieci i młodzieży w Okręgu Rzeszowskim. Dzięki Jego inicjatywie i zaangażowaniu została wybudowana kaplica św. Huberta.
Z żalem żegnamy prawego i etycznego myśliwego dla którego zawsze na pierwszym miejscu była dbałość o środowisko i zwierzynę a na samym końcu polowanie. Żegnamy Człowiek niesamowitego hartu duch i ciała, zawsze wesołego i pogodnego, który zwykł sam o sobie mawiać, że jest „człowiekiem sanacyjnym”. Przez ostatnie półtora roku, zmorzony chorobą, ciągle w swoich myślach wspominał o łowisku i potrzebie, dokarmiania zwierzyny.

 

Członkowi Koła Łowieckiego "Kuropatwa" w ŻołyniUroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 25 września br. (poniedziałek) o godz. 14:00 w kościele parafialnym w Żołyni

 

Kolega Skarbnik przypomina, że z dniem 30 września 2017 r. upływa terminu wpłaty pierwszej raty składki do Koła, która wynosi: normalna - 150 zł, a ulgowa 75 zł. Termin drugiej raty upływa ostatniego lutego 2018 r.