Nadchodzące Święta Bożego Narodzenianiosą ze sobą wiele radości
oraz refleksji dotyczących
tego co już było i planów
na nadchodzący Nowy Rok.
W tych wyjątkowych dniach
wszystkim Koleżankom i Kolegom oraz Sympatykom Polskiego Łowiectwa życzymy
Radosnych i spokojnych
Świąt Bożego Narodzenia
W gronie najbliższych osób,
W miłości, radości i ciepłej atmosferze.
Sukcesów w pracy i wytrwałości
w realizacji planów.
Nowy Rok 2023 niech przyniesie pełno radosnych chwil

I spełni najskrytsze marzenia.


                                                        Zarząd

Koleżanki i Koledzy!

Istnieje możliwość, zamówienia prenumeraty miesięcznika „Łowiec Polski”, na rok 2023, w ramach prenumeraty, zamawianej przez Koło. Koszt jednej rocznej prenumeraty (12 egz.) wynosi 170 zł. Osoby chętne, winny dokonać wpłaty 170 zł, na rachunek bankowy Koła, do dnia 16 grudnia 2022 r. Warunkiem zamówienia prenumeraty zbiorowej, jest zebranie co najmniej 10-ciu osób chętnych – prenumeratorów.

                                                                                                     Skarbnik

Na posiedzeniu Naczelnej Rady Łowieckiej w dniu 29 września 2022 r. została podjęta uchwała w sprawie ustalenia składki członkowskiej na 2023 r.

Wysokość składki:

   I - normalna: 460 zł plus ubezpieczenie (43 zł);
  II - ulgowa: 230 zł plus ubezpieczenie (43 zł);  

  III - ulgowa, o której mowa w par. 124 ust. 3 Statutu PZŁ: 115 zł plus ubezpieczenie (43 zł).


I - RAZEM 503 zł
II - RAZEM 273 zł
III - RAZEM 158 zł


Wpłaty składki dokonujemy na rachunek bankowy Koła, przed dniem 31 grudnia 2022 r.


Krajowy Konkurs Pracy Wyżłów


W dniu 05.11.2022 r. nasze koło wraz z zarządem okręgowym PZŁ w Rzeszowie, organizowało krajowy konkurs pracy wyżłów. 

Konkurs odbywał się w klasie wielostronnej czyli psy oceniane były w pracy w wodzie, małym polu oraz dużym polu.

Ocenianie było 15 psów takich ras jak: wyżeł niemiecki krótkowłosy, seter irlandzki, seter angielski, wyżeł węgierski krótkowłosy, wyżeł węgierski szorstkowłosy.

Po całym dniu zmagań wyłonione zostały najlepsze psy, które uzyskały dyplomy I,II i III stopnia.

Na zakończenie dnia odbyła się biesiada w stanicy naszego koła.


Serdeczne podziękowania dla uczestników, sędziów, koleżanek i kolegów z naszego koła, którzy pomogli w organizacji konkursu.Polowanie Hubertowskie - rozpoczęcie sezonu polowań zbiorowych

Dnia 29.10.2022 r. rozpoczęliśmy sezon polowań zbiorowych uroczystym polowaniem Hubertowskim. Po zbiórce udaliśmy się na msze świętą, która została odprawiona przy kaplicy św. Huberta. Następnie prowadzący polowanie kol. Paweł Niemiec  przeprowadził odprawę.

W polowaniu brało udział 43 myśliwych oraz 14 naganiaczy z psami. W trakcie 4 pędzeń pozyskaliśmy 1 jeleń łanię, 2 dziki oraz 3 lisy.

Po zakończeniu polowania udaliśmy się do stanicy, gdzie na pokocie uhonorowaliśmy pozyskaną zwierzynę sygnałami myśliwskimi. Wyłoniono także króla strzelców oraz króla pudlarzy.

Zwieńczeniem polowania hubertowskiego była biesiada w stanicy.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników  a   przede wszystkim  dla  koleżanek
i  kolegów,  którzy  włożyli  wiele  czasu  i   wysiłku
w  organizację  tego  pięknego  wydarzenia.


                                                        Darz Bór!

                                                            Zarząd

Druga Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych       na Jasną Górę 2022

Dnia 22.10.2022 r. myśliwi z naszego koła udali się na Jasną Górę aby podziękować za dotychczasową opiekę, prosić o łaski oraz Boże Błogosławieństwo za wstawiennictwem Maryi
i św. Huberta. Reprezentacja sztandaru brała udział w przemarszu z alei NMP do bazyliki, gdzie odbyła się uroczysta msza święta.


Zauważyć należy, że nasze koło jako jedyne reprezentowało okręg rzeszowski PZŁ a nasza grupa była jedną z najliczniejszych.


Wycieczka klas trzecich

W imieniu całej klasy 4b ze Szkoły Podstawowej
w Markowej kierujemy serdeczne podziękowania Kołu Łowieckiemu "Kuropatwa" za duża dawkę wiedzy o życiu zwierząt leśnych oraz umiejętności z zakresu rozpoznawania śladów tropów mieszkańców lasu. Znakomitą atrakcją okazała się również wycieczka po lesie oraz zbieranie grzybów.
Dziękujemy za miłą atmosferę oraz bardzo owocnie spędzony dzień.

              Klasa 4b z Panią Karolina Bytnar-Słonina


09.10.2022 r. nasze Koło brało udział w wydarzeniu "Grzybobranie 2022" w miejscowości Smolarzyny. Kol. Jan Mazurek wygłosił prelekcje na temat łowiectwa oraz działalności koła. Na uczestników czekała również pyszna zupa z dziczyzny przygotowana przez myśliwych (wydaliśmy około 100 porcji). Zainteresowani mogli również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat naszej pracy dzięki rollupom, które przygotowali koledzy z naszego koła.


         Lekcja edukacyjna dla dzieci ze szkoły
                              z Białobrzeg


28 września 2022r. klasy pierwsze spędziły aktywny dzień w Kole Łowieckim „Kuropatwa"  w Żołyni . W trakcie pobytu uczniowie zdobywali wiedzę na temat ssaków oraz  ptaków  zamieszkujących nasze tereny leśne.  Dużym zainteresowaniem okazały się tropy zwierząt, które dzieci poznawały, odbijały na piasku i miały okazję wyszukiwać, w trakcie spaceru do pobliskiego lasu.
Serdeczne podziękowania dla pani Doroty Cedzidło za wspaniałą lekcję przyrody składają:

                           Pierwszaki wraz z Wychowawcami


           Msza święta przy kaplicy św. Huberta


Jak co roku w sierpniu, przy kaplicy św. Huberta odbyła się msza święta. Nabożeństwo odprawił ks. Jacek Rawski. Tradycyjnie dzieliliśmy się chlebem a najmłodsi otrzymali słodycze.

Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom myśliwym oraz lokalnej społeczności za liczny udział. Prosimy również o rozpowszechnianie  tego rodzaju wydarzeń aby z każdym kolejnym spotkaniem przy kaplicy św. Huberta było nas coraz więcej.


Pamięci tych, którzy odeszli do krainy wiecznych łowów.

 

 

Co roku każdy z nas wybiera się na groby swoich bliskich, by uczcić pamięć o nich. Zapalamy symboliczny znicz i w gronie rodzinnym wspominamy ich. Stojąc przed rodzinnymi grobami, wspomnijmy także tych, którzy bezpośrednio do rodziny nie należeli, ale byli nam nie mniej bliscy jak rodzina. To z nimi spotykaliśmy się, spędzaliśmy wspólnie czas w łowisku, na polowaniach, przy pracach i nie tylko. Przypomnijmy sobie i o nich, a jeśli mamy po drodze, to postawmy im płomyk pamięci.

                   Dożynki Brzóza Stadnicka

Kolejny weekend i kolejne wydarzenie z udziałem naszego Koła. Tym razem udaliśmy się na dożynki w Brzózie Stadnickiej. Każdy odwiedzający mógł posłuchać ciekawych opowieści o łowiectwie, obejrzeć myśliwskie trofea, zagrać w gry edukacyjne oraz spróbować pysznej kiełbasy z dzika.

Podziękowania dla koleżanek i kolegów, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia oraz dla kol. Karola Wróbla, który przekazał dzika z którego wykonane zostały pyszne wyroby.


III Kołowe Zawody Wędkarskie o tytuł najlepszego wędkarza Koła Łowieckiego "Kuropatwa" z Żołyni

 

Dnia 06.08.2022 r. w godzinach popołudniowych odbyły się kołowe zawody wędkarskie. Do zmagań o tytuł najlepszego wędkarza roku 2023 stanęło 9 zawodników. Po ogłoszeniu regulaminu i wylosowaniu stanowisk, wędkarze udali się na swoje miejsca. Po 3 godzinach rywalizacji w trudnych warunkach pogodowych( porywisty wiatr, który utrudniał dostrzeżenie delikatnych brań na spławik) komisja sędziowska rozpoczęła ważenie ryb.

Pierwsze miejsce i tym samym tytuł najlepszego wędkarza Koła Łowieckiego Kuropatwa w Żołyni zdobyła Oliwia Mączka z wynikiem 3,32kg. Na drugim miejscu z wynikiem 2,82kg uplasował się Bartłomiej Usowski. Trzecie miejsce z wynikiem 2,76kg zdobył Piotr Dudek. Największą rybą zawodów był karaś o wymiarze 30cm. Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród wędkarze udali się na poczęstunek.

 

W imieniu wszystkich uczestników składam serdeczne podziękowania dla kol. Pawła Niemca, który udostępnił zbiornik do rozegrania zawodów, przygotował stanowiska oraz w sposób profesjonalny poprowadził całą imprezę. Podziękowania należą się również dla kol. Jana Mazurka i Marcina Króla za obsługę grilla i przygotowanie smacznego posiłku. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom i ich rodzinom za udział. Liczę, że z roku na rok będzie nas coraz więcej.

 

                                                                                         Darz Bór

                                                                                 Administrator

 

                   Dożynki Grodzisko Dolne

W dniu 15.08.2022 r. nasze Koło brało udział w gminnych dożynkach w Grodzisku Dolnym. Na naszym stoisku można było obejrzeć trofea łowieckie, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o kulturze łowieckiej, gwarze , polowaniach. Dla najmłodszych przygotowaliśmy gry edukacyjne( rozpoznawanie tropów, odgłosy zwierzyny).

Bez wątpienia największą uwagę przykuła kiełbasa z dziczyzny, która znikała w mgnieniu oka ( wydaliśmy około 1000 kawałków).

Serdeczne podziękowania dla koleżanki i kolegów, którzy przyczynili się do organizacji stoiska.


Akcja sianokiszonka

Od kilku lat na poletku o pow. około 1 ha Koło produkuje sianokiszonkę, która wykładana jest
w okresach szczególnie trudnych dla zwierzyny. Roślina z której robimy kiszonkę to koniczyna czerwona. Tak przygotowana sianokiszonka jest bardzo chętnie zjadana przez zwierzynę, a balot wyłożony przy paśniku znika w mgnieniu oka.


Chmara jeleni byków - Brzóza Stadnicka  -

film nadesłany przez kol. A. Kutnik

  SKARBNIK PRZYPOMINA!!!
Koleżanki i Koledzy! Z dniem 30 września upływa termin zapłaty, I raty składki do Koła. Zgodnie z uchwałą "walnego" wysokość składki "normalnej" wynosi 400 zł. Wpłaty składki należy dokonać na rachunek bankowy Koła. Składkę wnosimy jednorazowo, lub w ratach po 50%.
Do końca września i do końca lutego.
Członkowie Koła, którzy przed dniem 01 kwietnia 2022 r. ukończyli 70 lat życia, opłacają składkę "ulgową", w wysokości 200 zł. Zasady wnoszenia składki "ulgowej", pozostają takie same jak "normalnej".


Żniwa 2022

 

Nasze koło uprawia niespełna 30 ha gruntów rolnych na których są: kukurydza, owies, pszenżyto, rzepa pastewna, topinambur, koniczyna na kiszonkę i inne. Ponadto posiadamy liczne poletka łowieckie, które są obsiewane
i pozostawiane jako baza żerowa dla zwierzyny. Ograniczamy dzięki temu szkody wyrządzane przez zwierzynę w uprawach rolników.

Dnia 11.05.2022r. zrealizowane zostało kolejne zadanie
w ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej pn „Jesteśmy eko”. Tego dnia klasy I-III Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Rakszawie wybrały się na wycieczkę do Żołyni. W docelowym miejscu odbyło się spotkanie z Członkinią Koła Myśliwskiego „Kuropatwa” w Żołyni- p. Dorotą Cedzidło, która w bardzo ciekawy sposób podzieliła się z nami swoją wiedzą przyrodniczą.  Na początku, pani myśliwa pokazała nam Stanicę Koła Myśliwskiego, która jest naprawdę pięknym obiektem. Następnie, pani Dorota zaprezentowała  „Ścieżkę Edukacyjną”. Uczniowie

w praktyczny sposób zostali zapoznani z ciekawostkami dotyczącymi życia dzikich zwierząt. W formie zabawowo- praktycznej każdy uczeń dowiedział się, jak wyglądają tropy zwierząt występujących na naszych terenach. Następnie, udając się do lasu- bystrzy uczniowie dopatrzyli się wielu tropów, szczególnie najwięcej było ich na nęcisku. Z pomocą pani Doroty uczniowie rozpoznały jakie zwierze je pozostawiło. Dzieci poznały też sposoby dokarmiania zwierząt. Na żywo widziały paśniki, gniazda ptaków, lizawki dla zwierząt itp. Pani Dorota pokazała dzieciom, jak wygląda las, gdy ludzie nie potrafią o niego zadbać. Niestety, na własne oczy widzieliśmy naprawdę spore wysypisko śmieci, które było bardzo smutnym widokiem.

Ostatnim etapem spotkania były gry i zabawy na świeżym powietrzu, a było ich naprawdę sporo! Wszyscy ze smakiem zjedli pyszną kiełbasę i ponownie udali się do wspólnych zabaw.

 

Serdecznie dziękujemy pani Dorocie Cedzidło za poświęcony nam czas i przekazanie wielu ciekawych treści przyrodniczych. Słowa wdzięczności kierujemy także do Koła Łowieckiego „Kuropatwa” w Żołyni, które zakupiło dla nas kiełbasy i chleb.

Organizator- Ewa Mierzwa

Wyjazd do Żołyni na spotkanie z myśliwymi

Rajd rowerowy członków koła LOP
    W sobotę 11 czerwca 2022r. członkowie koła LOP ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez opiekuna LOP p. Lucynę Dudek i myśliwą KŁ "Kuropatwa" p. Dorotę Cedzidło. Jego celem było poznanie walorów turystyczno -  krajoznawczych najbliższej okolicy.  Trasa  była tak zaplanowana, aby dzieci mogły poznać ważne, zabytkowe  i atrakcyjne miejsca na terenie gminy Żołynia.


Program rajdu był następujący:
- Pomnik Ofiar II Wojny Światowej,
- Ochronka,
- Stary Spichlerz w Brzózie Stadnickiej
- Uroczysko "Kudłacz",
- Kaplica Julii Zamoyskiej (w lesie pod Kudłaczem),
- Stadnina koni w Julinie,
- Pałacyk w Julinie,
- Szkoła Podstawowa w Brzózie Stadnickiej.


W  każdym z tych  miejsc uczniowie poznali jego historię
i ciekawe informacje, które zapewne znacznie poszerzą zakres ich wiedzy na temat naszej pięknej  okolicy. Ostatnim punktem rajdu było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasy zasponsorowanej  przez KŁ "Kuropatwa" w Żołyni, które odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej w Brzózie Stadnickiej. Dyrektor szkoły p. Agnieszka Babiarz  bardzo miło nas  przyjęła i ugościła. Dzieci  z dużym zainteresowaniem zwiedziły  obiekt szkoły, który wywarł na nich dobre wrażenie. Po  posiłku i odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną do Żołyni. Rajd ten doskonale pokrył się z powiedzeniem "Cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie".

 

Opiekun koła LOP w SP Nr 2 w Żołyni 

                                                                         Lucyna Dudek

 

PS. Składam wyrazy podziękowania myśliwej KŁ "Kuropatwa" p. Dorocie Cedzidło za pomoc w zorganizowaniu rajdu oraz przygotowanie dla dzieci poczęstunku. 

                                                                         Lucyna Dudek
 

Chrońmy przyrodę!

Zaproszenie!
 

Wszystkich Członków Koła Łowieckiego „Kuropatwa” w Żołyni i Sympatyków Polskiego Łowiectwa

zapraszamy na tradycyjną Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w Kaplicy św. Huberta
w dniu 21 sierpnia 2022 r.  o godz. 16.00

Siew kukurydzy na poletkach zaporowych.  Tak posiana kukurydza posłuży jako baza żerowa dla zwierzyny ograniczając wyrządzane szkody w uprawach rolnych.

(kol. Konrad Cedzidło i kol. Przemysław Walawender)

Akcja zbierania topinamburu na kołowym poletku.

Topinambur posadzony zostanie na innych kołowych poletkach w celu zwiększenia bazy żerowej dla zwierzyny a tym samym ograniczeniu szkód łowieckich w uprawach rolnych.

Akcja dosiewania kukurydzy na kołowym poletku

po szkodach wyrządzonych w zasiewach przez dziki

Poznajemy okolice Żołyni

W ramach obchodów Dnia Ziemi 12 maja 2022 r. dla uczniów klas I - III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni zorganizowano wycieczkę dydaktyczno - krajoznawczą. Organizatorem wyprawy było KŁ „Kuropatwa” w Żołyni we współpracy z opiekunem LOP w SP Nr 2 p. Lucyną Dudek, zaś przewodnikami myśliwi p. Dorota Cedzidło i p. Tomasz Baran. Szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszył się pojazd zwany „podwodą”, którym dzieci, pełne pozytywnych emocji, udały się w podróż przez tereny leśne. W trakcie wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć piękne okazy danieli, ujęcia wody pitnej dla gminy Żołynia, zbiorniki wodne znajdujące się w lesie, kapliczki, a także polanę leśną zwaną Różaniec. Pani myśliwa przekazywała uczestnikom wiele informacji i ciekawostek związanych z lasem, zwłaszcza o jego ochronie. Zwróciła uwagę na dzikie wysypiska śmieci, które są smutnym widokiem i bardzo dużym zagrożeniem dla zwierzyny leśnej. Słodkim podsumowaniem wyjazdu były cukierki krówki, które dzieci otrzymały od myśliwych. Wycieczka spełniła swe zamierzenia dydaktyczne, oby tylko w przyszłości były pozytywne efekty postępowania uczniów wobec otaczającej ich przyrody.

Opiekun LOP w SP Nr 2 w Żołyni

Lucyna Dudek

 

P.S. Składam wyrazy podziękowania myśliwym p. Dorocie Cedzidło i p. Tomaszowi Baranowi za zorganizowanie wycieczki.

Chrońmy przyrodę!

W ramach obchodów Dnia Ziemi 25 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Żołyni zorganizowano dla uczniów klas I - III spotkanie przyrodniczo - dydaktyczne na temat ochrony przyrody. Prelegentką była myśliwa KŁ „Kuropatwa" w Żołyni p. Dorota Cedzidło. Uczniowie poprzez prezentację multimedialną zapoznali się z wybranymi gatunkami zwierząt i roślin, które są pod ścisłą ochroną. Pani myśliwa odtwarzała także głosy wybranych zwierząt i ptaków, co stanowiło dla dzieci zagadkę do odgadnięcia. Podsumowaniem tego spotkania były zajęcia plastyczne na których dzieci miały za zadanie pokolorować wybraną roślinę lub zwierzę będące pod ochroną. Z powstałych prac powstały plansze edukacyjne, które zostały powieszone na szkolnym korytarzu.

Rośliny i zwierzęta to bogactwo naszej przyrody, chrońmy i szanujmy je, aby nasza Ziemia była coraz piękniejsza.


                                             Opiekun LOP w SP Nr 2 w Żołyni
                                                                          Lucyna Dudek


 

Chrońmy przyrodę!

Dnia 22.01.2022r. odbyło się polowanie zbiorowe kończące sezon zbiorówek 2021/2022. Polowaliśmy w obwodzie 89. Na zbiórce stawiło się 27 myśliwych. Prowadzący Paweł Niemiec przedstawił zasady bezpieczeństwa oraz na jakie gatunki zwierzyny polujemy. W przerwie między kolejnymi pędzeniami był czas na ciepły posiłek i herbatę, które przygotował kol. Piotr Dudek. W trakcie polowania pozyskano 2 dziki oraz 4 lisy. Na zakończenie prowadzący pogratulował myśliwym wyników oraz podziękował nagance. Po zakończeniu polowania wszyscy udali się do stanicy, gdzie odbyło się spotkanie kolędowe.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a przede wszystkim dwóm kolegom nowo wstępującym:
kol. Krzysztofowi Wałczykowi oraz kol. Stanisławowi Olejarce za przygotowanie stanicy oraz poczęstunku.


                                                                                              Zarząd

Zakończenie sezonu polowań zbiorowych

Dzięki wspólnej akcji myśliwych z naszego koła,

w dniu 13.01.2022r. myśliwska paczka dotarła do Zakładu pielęgnacyjno opiekuńczego w Żołyni. W akcji udało się zebrać 3680,00 zł za które myśliwi zakupili przenośny ssak akumulatorowo sieciowy.

Zarząd koła składa serdeczne podziękowania dla wszystkich myśliwych, którzy dołączyli się do akcji
i przekazali pieniądze na pomoc dla podopiecznych ZPO
w Żołyni.


                                                                              

                                                                            Zarząd Koła

W dniu 12.01.2022r. do siedziby naszego koła dotarł ciągnik rolniczy MTZ Belarus. Ciągnik służył będzie do prac rolniczych związanych z gospodarką łowiecką, która jest prężnie prowadzona w naszym kole.

Myśliwska Paczka

W sobotę, 19 marca 2022r. członkowie koła LOP działającego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Żołyni wraz

z opiekunem p. Lucyną Dudek, zorganizowali na powitanie wiosny akcję wieszania budek lęgowych dla ptaków. Akcja była koordynowana przez myśliwych KŁ "Kuropatwa"
w Żołyni  p. Dorotę Cedzidło i p. Jana Mazurka. Budki lęgowe wykonali i przekazali do zawieszenia na terenie szkoły myśliwi tego koła. W czasie tych praktycznych zajęć przyrodniczych uczniowie mieli okazję poznać budowę różnego rodzaju budek, jak również  zamieszkujące ich ptaki. Po zakończeniu prac na terenie szkoły wszyscy uczestnicy udali się do lasu na akcję dokarmiania zwierząt. W trakcie wędrówki do paśnika dzieci miały niezwykłą okazję ujrzeć przebiegające duże stado saren i danieli, posłuchać wiosennego śpiewu ptaków i przekonać się osobiście, że wiosna jest tuż, tuż.


                                                                    Opiekun koła LOP
                                                                    w SP Nr2 w Żołyni
                                                                    Lucyna Dudek

P.S. Składam wyrazy podziękowania myśliwym p .Dorocie Cedzidło i p. Janowi Mazurkowi za pomoc w zorganizowaniu akcji.


Wiosenna akcja LOP

Ferie to zasłużony czas odpoczynku dla nauczycieli
i uczniów. Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią 
p. Lucyną Dudek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni postanowili, że w czasie ferii połączą przyjemne z pożytecznym i  zorganizują dla zwierząt akcję dokarmiania ph. "Tłusty czwartek dla zwierząt".  Dnia 24 lutego 2022r. uczniowie wraz z wychowawczynią i myśliwą KŁ" Kuropatwa" p. Dorotą Cedzidło udali się do lasu, aby zanieść osobiście przyniesione smakołyki, jak również zboże, kasztany

i żołędzie pozyskane od koła "Kuropatwa". W trakcie spotkania pani myśliwa opowiadała dzieciom, co dzieje się w świecie zwierząt wiosną, uczyła rozpoznawać ich tropy oraz śpiew  niektórych ptaków. Niestety w czasie spaceru po lesie, natrafiliśmy na smutne widoki w postaci dzikich wysypisk śmieci. Oby ta praktyczna lekcja ekologii przyniosła u dzieci pozytywny skutek. Po powrocie do stanicy wszystkim smakowała kiełbaska pieczona na ognisku i jak przystało na tłusty czwartek pyszne pączki, którymi częstowała pani myśliwa i ucz. Maja. Pogoda sprzyjała, więc dzieci bawiły się w różne zabawy i mogły mile spędzić ze sobą feryjny czas.


wych. kl. II w SP Nr 2 w Żołyni
Lucyna Dudek


Tłusty czwartek dla zwierząt

W dniu 31.01.2022r. nasze koło brało udział w Charytatywnym Koncercie, podczas którego zbierano pieniądze na budowę studni w Kongo gdzie pracuje s. Estera z Brzózy Stadnickiej. Specjalnie na to wydarzenie kol. Jan Mazurek oraz Paweł Niemiec wraz z synem Gabrielem wykonali 31 budek lęgowych dla ptaków, które sprzedawane były w cenie 30 zł. Udało się w ten sposób uzyskać 930 zł, które w całości przeznaczone zostały na ww. akcję.

Oprócz tego każdy uczestnik koncertu mógł skosztować prawdziwego bigosu myśliwskiego, który przygotowali kol. Tomasz Kloc i Jan Mazurek. Każdy chętnie próbował naszej potrawy, wydano około 150 porcji.

Przygotowaniem stanowiska, sprzedażą budek oraz wydawaniem jedzenia w trakcie trwania koncertu i po, zajmowali się kol. Dorota Cedzidło, kol. Jan Mazurek oraz kol. Bartłomiej Usowski.


Serdeczne podziękowania dla osób, które poświęciły swój czas i zaangażowały się w tą akcję.


Darz Bór!

Akcja Charytatywna

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Koło Łowieckie „Kuropatwa” w Żołyni 

ul. Białobrzeska 510

37-110 Żołynia

tel.: +48 606 571 610

e-mail: KuropatwaZolynia@onet.pl

 

NIP: 815-14-06-796
Regon: 690 460 980

Numer konta bankowego:
80 1240 2643 1111 0010 9809 7684