Koło Łowieckie „Kuropatwa” w Żołyni 

ul. Białobrzeska 510

37-110 Żołynia

tel.: +48 606 571 610

e-mail: KuropatwaZolynia@onet.pl

 

NIP: 815-14-06-796
Regon: 690 460 980

Numer konta bankowego:
80 1240 2643 1111 0010 9809 7684

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Spotkanie

 

opłatkowe -

 

19.01.2019 r. 

Kapituła Odznaczeń Łowieckich 

w dniu 3 listopada 2018 r. odznaczyła

kol. ks. Roberta Drążka

Medalem św. Huberta

Spotkanie noworoczne Okręgu Rzeszowskiego PZŁ

- Rudna Mała - 01.02.2019 r.

Czytaj więcej ....

W dniu 1 lutego 2019 roku odbyło się spotkanie noworoczne myśliwych Okręgu Rzeszowskiego. Oprócz delegacji kół łowieckich, władz krajowych i okręgowych PZŁ udział w uroczystościach wzięli przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych, Lasów Państwowych oraz służb mundurowych. Podczas spotkania najbardziej aktywnym myśliwym w działaniach dla dobra łowiectwa zostały wręczone odznaczenia. Ponadto przedstawiciel Naczelnej Rady Łowieckiej Bartłomiej Peret przedstawił sprawozdanie z dotychczasowych działań organów krajowych. W dalszej części uroczystości Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Rzeszowie Marcin Hendzel zaprezentował zrealizowane zadania i przedstawił cele i wyzwania na 2019 rok. Podsumowując spotkanie na progu Nowego Roku Łowczy Okręgowy przekazał wszystkim życzenia wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z działania dla pięknych idei polskiego łowiectwa.

Konkurs "Lisiarz Okręgu

Rzeszowskiego "

Bez komentarza...

Pozostałości ambony nr 6 (02.02.2019 r.)

Przypomnienie

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku gospodarczego 2018/2019 zwracam się z prośbą do wszystkich Kolegów, którym pozostały do uregulowania wobec Koła płatności z tytułu:
1. składki do koła,
2. składki za drapieżniki,
o ich uzupełnienie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 lutego 2019 r.

                                                     Prezes Koła
                                                     Edward Leja

Akcje dokarmiania

 

Od miesiąca grudnia członkowie koła LOP prowadzą systematyczną akcję dokarmiania ptaków i zwierząt. Uczniowie klasy I i II czuwają nad podsypem dla bażantów i kuropatw znajdującym się za rzeką na terenie szkoły, natomiast członkowie LOP zanoszą pokarm do paśników umiejscowionych w lesie. Akcje koordynują wychowawczynie p. Małgorzata Lizak i p. Lucyna Dudek oraz myśliwa koła "Kuropatwa" p. Dorota Cedzidło.

O

G

Ł

O

S

Z

E

N

I

E

Konkurs plastyczny

Zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w I konkursie plastycznym „Zwierzęta wokół nas” organizowanym przez ZO PZŁ w Rzeszowie. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 4-6 z terenu powiatów: leżajskiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, łańcuckiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, strzyżowskiego.

Prosimy Koleżanki i Kolegów o rozpropagowanie informacji na terenie działalności Kół Łowieckich. Szczegóły w regulaminie poniżej.

Prace przy zabezpieczaniu upraw

OCENA PRAWIDŁOWOŚCI ODSTRZAŁÓW

JELENI BYKÓW SEZON 2018/2019

"Szanujmy las"

Dnia 25 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Żołyni odbyła się uroczysta akademia z okazji Dzień Ziemi. W tym roku hasło przewodnie tego święta brzmiało "Szanujmy las". Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy I i II pod okiem swoich wychowawców p. Małgorzaty Lizak i p. Lucyny Dudek. Młodzi przyrodnicy swymi wierszami i piosenkami starali się całej społeczności szkolnej przekazać przesłanie do ochrony przyrody na całej Ziemi. Gościem specjalnym tej uroczystości była myśliwa KŁ "Kuropatwa" w Żołyni p. Dorota Cedzidło, która po występie uczniów przeprowadziła prelekcję tematycznie związaną z lasem pt. "Zwierzęta leśne, które budzą się na wiosnę". Wszyscy uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać bardzo ciekawych informacji, które zapewne znacznie poszerzyły ich zakres wiadomości przyrodniczych.

"Nie czyń przyrodzie

co Tobie niemiło,

żeby się Tobie nie przytrafiło"

DZIEŃ ZIEMI

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W ŻOŁYNI

MAJÓWKA 

11. 05. 2019

Trofea pozyskane przez naszych zagranicznych Gości

11 - 13.05. 2019 r.

Poznajemy uroki Bieszczadów

W dniach 24 - 25.06.2019r. członkowie koła LOP ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni udali się wakacyjną wycieczkę w Bieszczady. Była ona nagrodą za zdobycie specjalnego wyróżnienia dla szkoły za całokształt działań w dziesięciu edycjach akcji "Ożywić pola" w rocznicę 200 - lecia istnienia szkolnictwa polskiego w Żołyni. Sponsorami wyjazdu było KŁ."Kuropatwa" i Urząd Gminy w Żołyni. W wycieczce uczestniczyło ogółem 15 uczniów, którymi opiekowały się naucz. p. Lucyna Dudek i myśliwa p. Dorota Cedzidło. W trakcie dwudniowej wycieczki uczniowie zobaczyli ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, Rezerwat Przyrody Sine Wiry, Zagrodę Pokazową Żubrów w Mucznem, zaporę wodną w Solinie i cerkwie. Zdobyli Rawkę Małą i Połoninę Wetlińską. Byli na południowym biegunie zimna w Stuposianach. Dla niektórych uczniów była to pierwsza w życiu wyprawa w góry Bieszczady, dlatego też było przed nimi nie lada wyzwanie. Nie obyło się więc bez chwil słabości, ale dzięki mobilizacji i pomocy opiekunów stanęli na wysokości zadania i śmiało mogą mówić, że są dumni ze swojego wyczynu, bo dali radę. Piękne i niepowtarzalne widoki sprawiały, że uczniowie szybko zapominali o zmęczeniu i wytrwale szli dalej. Przez cały czas trwania wycieczki towarzyszył nam pan przewodnik, który przekazywał uczniom różne informacje i ciekawostki o zwiedzanych miejscach. Wycieczka za nami, pozostały miłe wspomnienia i zdjęcia, które będą pamiątką z tej wakacyjnej przygody.

PS. Składam serdeczne podziękowania sponsorom oraz myśliwej p. Dorocie Cedzidło za pomoc w organizacji tej wycieczki.

 

Opiekun LOP w SP Nr2 w Żołyni

Lucyna Dudek

 

Szkolenie i przestrzeliwanie broni w sobotę 13 lipca 2019 r.

o godz. 12.00  na strzelnicy "Bór" w Głogowie Małopolskim

"Powitanie Wakacji"

 

Myśliwi Koła Łowieckiego „Kuropatwa” w Żołyni aktywnie uczestniczą w życiu lokalnej społeczności. W dniu 30.06. 2019 r. wraz z klubem sportowym „Błękit Żołynia” oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Żołyni zorganizowali piknik dla dzieci „Powitanie Wakacji”. Myśliwi przygotowali kilka atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie wiedzy przyrodniczo-łowieckiej z atrakcyjnymi nagrodami. Oprócz tego, przygotowano stanowisko edukacyjne, na którym najmłodsi mogli usłyszeć odgłosy zwierzyny oraz zobaczyć trofea łowieckie. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak konkurs strzelania z łuku, gdzie za oddanie celnych strzałów można było wygrać ciekawe książki o tematyce przyrodniczo-łowieckiej. Myśliwi zadbali również o smaczne przekąski dla wszystkich uczestników: kiełbaski z grilla oraz zimne napoje.

 

Bartek Usowski

Prace montażowe przy ścieżce edukacyjnej

Zaproszenie!

 

Wszystkich Członków Koła Łowieckiego „Kuropatwa”

w Żołyni i Sympatyków Polskiego Łowiectwa zapraszamy na tradycyjną

Mszę Świętą, która zostanie odprawiona

w Kaplicy św. Huberta

w dniu 18 sierpnia 2019 r.  o godz. 16.00

Wizyta przedszkolaków w Stanicy Myśliwskiej

 

 

Dnia 30.09. 2019r. do Stanicy Myśliwskiej w Żołyni zawitały dzieci z Przedszkola miejskiego Nr 5 w Łańcucie wraz z panią dyrektor Marią Burek i nauczycielkami p. Krystyną Opałką, p. Barbarą Mycek, p. Dorotą Skalską i p. Bogusławą Świątek. W spotkaniu dydaktyczno - przyrodniczym uczestniczyli również uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni z wych. p. Lucyną Dudek . Głównym punktem pobytu dzieci było zapoznanie się z nową ścieżką dydaktyczno - przyrodniczą związaną tematycznie ze światem zwierząt leśnych oraz ptaków. Przewodniczką po ścieżce była myśliwa Koła Łowieckiego "Kuropatwa" w Żołyni p. Dorota Cedzidło, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała dzieciom o zwierzętach. Ponadto przedszkolaki miały niezwykłą frajdę pospacerowania po lesie, poobserwowania przyrody oraz zabawy na łonie natury. W czasie spaceru po lesie było grzybobranie, które sprawiło dzieciom wiele radości. Pani Dorota udzieliła dzieciom cennych wskazówek na temat odróżniania grzybów jadalnych od trujących. Przedszkolaki przywiozły również prezent dla zwierząt leśnych w postaci żołędzi, które samodzielnie nazbierały w ogrodzie przedszkolnym. Po leśnym spacerze wszystkim bardzo smakowała ugrillowana kiełbasa, ciepła herbata a na deser słodycze. Zadowoleni, trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola a uczniowie do szkoły.

Opiekun LOP

Lucyna Dudek